Tesla’nın yeni araçları yolda mı?

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin yıllık hissedarlar toplantısında yeni elektrikli araçlarını tanıtarak düşen satışları canlandırmayı hedefliyor. Hissedarların Musk’ın 56 milyar dolarlık devasa tazminat paketini onaylamasının hemen ardından gelen bu açıklama, Tesla’nın ürün yelpazesinin yenilenmesi gerektiğini gösteriyor.

Musk, üç yeni aracın illüstrasyonlarını içeren bir slayt gösterdi. Satış rakamlarının düşmesi ve ürün yelpazesinin durağanlaşması nedeniyle Tesla, acil bir ürün yeniliğine ihtiyaç duyuyor. Musk, spesifik detaylar vermemekle birlikte, üç yeni aracın beyaz örtülerle kaplı siluetlerini gösteren bir slayt sundu. Bu görüntüler, merak ve heyecan uyandırdı.

Musk, “Arka planda bazı yeni ürünler üzerinde çalıştığımız aşikar” diyerek, bu yeni eklemelerin oldukça özel olacağına inandığını belirtti. Siluetler bazı ipuçları veriyordu: Yüksek ve kutu gibi bir araç, iki daha düşük ve daha şık siluetlerle tezat oluşturuyordu.

Bu yeni araçlardan birinin, 8 Ağustos’ta tanıtılması planlanan ve uzun süredir beklenen Tesla robotaksi olması mümkün. Ayrıca, Tesla’nın daha önce duyurduğu üzere, daha uygun fiyatlı modellerin hızlandırılmış bir şekilde 2024 sonu veya 2025 başında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Tesla, yeni eklemelerle ilgili daha önce de ipuçları vermişti. Nisan ayında yayınlanan “Master Plan Part 3” belgesinde, kompakt otomobiller, ticari araçlar ve hatta otobüsler gibi potansiyel Tesla yapımı versiyonlara işaret edilmişti, ancak bu projelerin durumu belirsizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x